Where green meets blue

Akdeniz’in Ortasında Hitit Lezzetlerine Ne Dersiniz?

Drita Otel olarak, seneye ultra başladığımızı söylemiştik. 2018 yazı için özel olarak hazırladığımız yeni A La Carte menümüz ile  Hititlerin unutulmaya yüz tutmuş lezzetli yemeklerini masanıza taşımaktan memnun kalacağız.

Gittiğiniz yerlerin yöresel yemeklerini tatmanız, gezip gördüğünüz destinasyonları tam olarak ‘gezdim,gördüm’ diyebilmeniz için şarttır.

Özellikle Akdeniz Bölgesi, gastronomi kültürü olarak oldukça zengin. Sarmasından, balığına kadar pek çok sağlığınız açısından önemli besin kaynağını farklı, kendine has pişirme teknikleri ile sizlerin sofrasına getirmektedir.

Bu kadar özel ve zengin bir mirasın korunması konusunda yerel yönetimlere de oldukça fazla iş düşüyor haliyle…

Konu yöresel tatların korunmasına gelmişken, Alanya Belediyesine uluslararası bir oluşuma Türkiye’den katılan ilk şehir olma ünvanını kazandıran ve Akdeniz Belediyecilik Proje Yarışması’nda ‘Mansiyon Ödülü’nü Alanya’ya kazandıran  Mutfak Mirası projesinden bahsetmezsek olmaz. Bu projeyle Alanya Belediyesi,  gastronomi ve kültürel mirasların korunması   konusunda kendini geliştirmeyi ilke edindiğini bir kez daha gözler önüne seriyor.

Peki nedir bu Mutfak Mirası?

Avrupa’ da özellikle İskandinav ülkelerinde yaygın olarak kullanılan, yerel-yöresel gıda ürünleri ve yemekleri ile mutfak kültürlerinin tanıtımı ve devamlılığı için oluşturulan şu an da toplam 13 farklı ülkenin de var olduğu online sistemdir.

Drita Otel olarak, yöresel lezzetlerin yanı sıra, Alanya Bölgesinde  yetişen ürünleri en doğal haliyle tüketebilme imkanını siz değerli misafirlerimize sunuyoruz.

Geniş açık büfesi ve Türk kültürünün simgesi haline gelmiş  Yöresel Yemekler, saf zeytin yağı ve bal ile harmanlanmış özel etleriyle  Antik Çağ’ın  gizemli esintileriyle dolu Hitit Mutfağı ve sağlıklı yaşamın olmazsa olmazı Akdeniz Mutfağından oluşan üç ayrı  özel A La Carte restoranlarımız  ile bu tarih kokan lezzetleri misafirlerimizle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Eğer siz de Akdeniz insanının uzun yaşam sırrını öğrenmek ve Antik çağın lezzet kapısını konaklamanız sırasında aralamak istiyorsanız lütfen Misafir İlişkileri Departmanımızla iletişime geçiniz.

Drita Otel’in siz değerli misafirlerimize sunduğu diğer ayrıcalıklar için  lütfen bizimle irtibata geçiniz

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com