Where green meets blue

Havlu Haftası

Bildiğiniz üzere, geçtiğimiz hafta Drita Otel‘de havlu haftasıydı. Misafirlerimizin yoğun katılımlarıyla gerçekleşen havlu aktivitelerimiz birbirinden farklı ve oldukça eğlenceli görüntülere sahne oldu.

Misafirlerimiz Havlu Katlama Yaparken.

Misafirlerimiz, odalarında kendilerini bekleyen sevimli havlu figürlerinin nasıl yapıldığını, kendileri deneyimleyerek öğrendiler.

Siz de sadece ‘havlu kurulanmak içindir!’ diyorsanız yanılıyorsunuz! Havluyla misafirlerimiz futboldan voleybola kadar bir çok aktiviteye imza attılar. Plaj voleybolu sahasında yapılan ‘havlu voleybolu’  misafirlerimizin yoğun katılımıyla eğlenceli görüntülere ev sahipliği yaptı. Havlu voleybolunu ilk defa oynayan bir çok misafirlerimiz de şaşırmalarına  rağmen oldukça eğlendi.

Havlu Plaj Voleybolu

Kat Hizmetleri departmanımızda çalışan, papatya ekibi üyelerimiz ve misafirlerimizin haftaboyunca birlikte yapmış olduğu figürlerlerin sergisi de diğer misafirlerimizin dikkatini oldukça çekti.  Bir çok milletten misafirimizi bir araya getiren ‘havlu sergimiz’ misafirlerimize oldukça farklı kadrajlar almasını sağladı.

Havlu Gününün ne olduğuna gelirsek:

Bilimkurgu edebiyatının en önemli İngiliz yazarlarından biri olan Douglas Adams‘ın 11 Mayıs 2001 tarihinde ani bir şekilde ölümü üzerine, sevenleri 25 Mayıs tarihini anma günü olarak ilan etti. Adams, Otostopçunun Galaksi Rehberi isimli kitabında havlu ile ilgili olarak, ”Bir otostopçunun sahip olabileceği en kullanışlı şey” olarak havludan bahsetmesi üzerine bugünü Dünya’nın dört bir yanında ki sevenleri ‘havlu günü‘ olarak benimsedi.

Douglas Adams sevenlerinin söylediği ve slogan haline gelmiş olan  ‘Havlunuzu asla yanınızdan ayırmayın!’ sözünü bizlerde gelen her misafirimize söylememiz, havluların önemini, konuklarımıza aktarma konusunda bizlere oldukça yardımcı oldu.

Drita Ailesi olarak, böylelikle  ünlü İngiliz yazar Douglas Adams’ın anısını, haftalık temamızda anmış ve bugünü bilmeyen misafirlerimize aktarmış olduk.

Temalı haftalarımız tüm hızıyla devam ederken, önümüzde ki haftanın teması ise ‘Robinson Crusoe‘ bakalım misafirlerimiz, geri dönüşüm konusunda ne kadar becerikli 🙂

 •  
  21
  Shares
 • 21
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com