Where green meets blue

Eski Çağlardan Günümüze: Türk Hamamı

Temizliğin, şifanın aynı zamanda eğlencenin ve sosyal paylaşımın önemli bir temsilcisi Türk Hamamları

Suyun arındırıcı gücünü geçmişten bugüne uzanan eşsiz bir atmosferde ziyaretçilerine sunmaya devam eden Türk Hamamları adeta gençlik iksiri!  Drita Kristal Spa, sizleri hem sağlığınız için hem de tatilinizi taçlandırmak için Türk Hamamına davet ediyor! İliklerinize kadar sıcaklığını hissedeceğiniz göbek taşında yaptıracağınız kese ve köpük masajı ile kan akışınızı hızlandırıp, bütün bir kışın getirdiği yorgunluk hissinden kurtulabilirsiniz.

Drita Kristal Spa

Hamamların tedavi amaçlı kullanımları çok eskiye dayanıyor. Çeşitli kaynaklar da M.Ö.4. Yüzyılda Yunanistan’da hamamların ‘tedavi kurumu’ konumunda bulunduğuna değiniliyor. Roma Döneminden itibaren ise hamamlar tedavi merkezi olmasının yanında sportif ve kültürel etkinliklerin de merkezi haline geldi. Yapılan arkeolojik çalışmalarda bu doğrultuda başta Efes, Side olmak üzere, Türkiye’nin bir çok noktasında kalıntılar bulundu.

2 bin yıllık tarihle iç içe Basilica Therma  ve  Mimar Sinan tarafından yapılan yaşayan en eski ve en büyük geleneksel Türk Hamamı Hürrem Sultan Hamamı gibi bir çok tarihi hamamı içerisinde bulunduran ülkemizde hamamlar oldukça büyük  turistik ve kültürel değer  taşımakta. Antik Çağdan ve Osmanlı Döneminden kalma bir çok yapı, bu bin yılı aşkın yaşayan kültürü siz değerli misafirlerine yaşatmak için bekliyor.

Gerek sağlık turizmi açısından gerekse sosyal turizm olarak oldukça dikkat çeken hamam kültürü, günümüzde modern olarak sağlık ve rahatlama merkezi olarak devam ediyor. Ülkemizin bir çok yerinde hem  şifa dağıtan hem de yıllar öncesinde dağıttığı şifanın gizemli enerjisini taşıyan bir çok hamam ve hamam kalıntıları bulunuyor.

Bunlardan bir tanesi de Alanya’da

Tatilinizde geleneksel Türk Hamamının tarihini ve günümüzdeki modern halini de yakından deneyimlemeniz için ideal bir yer olan Alanya’da, 12. yüzyıldan günümüze ulaşan Çarşı Hamamını ziyaret ederek Geleneksel Türk Hamamının gizemli atmosferinde yolculuğa çıkabilir, Drita Kristal Hamam ve Spa’da ise Türk Hamamının gelenekselliğin modern çizgilerle buluşmasının en sağlıklı halini yaşayabilirsiniz. Kristal Hamamın içerisine girdiğiniz andan itibaren vücudunuzda ki değişiklikleri fark edecek, sıcacık göbek taşına uzanıp kese ve köpük masajı ile tatilinizin yarattığı dinlenme hissini iki katına taşıyacaksınız. Siz de bir haftalık tatilinizi bir saatlik hamam keyfi ile taçlandırın!

Rezervasyon ve daha fazla bilgi için lütfen 0242 526 25 44 numaralı hattan bizimle irtibata geçin.

Drita Otel’in Türk Hamamında köpük masajı yapılırken
 •  
  4
  Shares
 • 4
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com