Where green meets blue

Tarih Kokulu Eğlence

Alanya’nın tarih kokusu yazımızda bahsettiğimiz gibi şehrimiz deniz, kum, güneş cenneti olmasının yanı sıra tarihi ve kültürel olarak da oldukça zengin. Etrafımızı çeviren arkeolojik zenginlikler haftalık eğlence temalarımıza da yansıdı. Misafirlerimize yakınlardaki tarihi eserler ve kalıntılar hakkında yaptığımız bilgilendirmeler ve rehberlik ile gizemli keşifler yapmanın yanı sıra arkeolojinin hafta boyunca eğlence halini yaşadık.

Alakart restoranımızda sunduğumuz Hitit Mutfağı ile antik çağın lezzet kapılarını aralarken, haftaya özel kokteyller ile de serinledik. Her hafta yaptığımız sahil partimize tarihi dokunuşlar ve özel müzikler ekleyerek köpükler içerisinde geç saatlere kadar dans ettik.

Drita Mozaik ve Kil Atölyesi

Kil Atölyesi

Hafta boyunca havuzda ve denizde doyasıya eğlenen misafirlerimiz mozaik ve kil atölyemize uğrayarak ellerinin hünerlerini sergilediler. Hafta boyunca yapılan eserleri sergilediğimiz atölyemize ziyaretçilerin ilgisi oldukça yüksekti.

Minik Arkeologların Kazı Heyecanı

Ellerine fırça, mala, kazma ve kürek gibi malzemeleri alıp kazı yapan misafirlerimiz, kısa süre sonra  önceden alana gömdüğümüz buluntulara rastladılar. Buldukları her eser karşısında heyecanını ve şaşkınlığını gizleyemeyen çocuklar, eserleri birbirlerine göstererek sevinç yaşadı. Minik arkeologlar, kazı sırasında ortaya çıkardıkları kırık malzemeleri yapıştırdı.

Bütün güzeller Drita’da toplanıyor!

Sizlere güzel bir haberimiz var!  Kumsal Haftasında yaptığımız güzellik yarışmasının büyük bir ilgi görmesi ile Kristal Spa  ana sponsorluğunda güzellik yarışmamızı bay ve bayan olarak iki kategoride de her hafta uygulayacak şekilde animasyon takvimimize koyduk ve arkeoloji güzeli ve yakışıklısını seçtik. Birinciler Kristal Spa’da kil maskesi ve çamur masajının keyfini çıkardı.

Yeni haftamızın teması ‘Gastronomi’. Yemek yapma yarışlarından , aşçılarımızın özel tariflerinden oluşan yemek kurslarına kadar süprizlerle dolu bir haftaya başladık.

Yakın zamanda Hatay’da bulunan milattan önce 3. yüzyıla ait  mozaiğin üzerinde yazdığı gibi  ‘neşeli olun hayatınızı yaşayın’ diyerek sizlere harika bir tatil diliyoruz. Bizimle neşeli bir tatil geçirmek için hemen rezervasyon yaptırın!

 •  
  20
  Shares
 • 20
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com