Durma, Bırak Kendini Ritme

Drita’da biz geçen hafta kuş seslerine, deniz şırıltılarına yepyeni sesler de dahil ettik. Geçtiğimiz haftanın teması müzik ve ritimdi.

Tüm hafta otelin dört bir yanında farklı ezgiler ve melodiler dans etti. Misafirlerimiz de bu sanat dansına doğaçlamalar eşliğinde katıldı. Her gün misafirlerimizle beraber farklı enstrümanlarla içimizden geldiği gibi müzikler ürettik.

Bu hafta bir tatili en güzel yapacak etkinliklerden birinde de birlikteydik. Dinlenmeleri ve streslerini geride bırakmaları için planladıkları tatillerine bir renk katarak ‘’Dj Kursu’’ düzenledik. Bu sayede tüm misafirlerimiz çılgınlar gibi dans edip eğlenmelerinin yanı sıra, tatilleri bitip evlerine döndüklerinde kendi evlerinin ve partilerinin dj’leri olabilecekler ve unutulmaz tatillerinden bir yeteneği ve anıyı tüm hayatları boyunca yanlarında taşıyabilecekler.

Bir diğer kurs ise ritim atölyesiydi. Misafirlerimizle beraber bir ritim oluşturduk ve tek vücut gibi tüm benliğimizle bu ritme ayak sağladık. Ayrıca ritim atölyelerinin duyusal gelişim sağladığını göz önüne aldığımızda beyinlerimizi dinlendirerek kullanmanın en eğlenceli yolunu keşfetmiş olduk.

Müzik havuzda da peşimizi bırakmadı. Tüm hafta boyunca otelimizde misafir ettiğimiz başarılı bir müzisyen gitarıyla bizlere havuz başında işitsel bir şölen sunmuş oldu. Hem akustik hem de Latin ezgilerinde müziğe doymamızı sağladı.

Ayrıca yine müzisyen arkadaşımız sayesinde düzenlediğimiz sokak müziği etkinliğimizde müziği dinlemek yerine müziği yapmak isteyen, müziği keşfetmek isteyen misafirlerimize de bu olanağı tanıyıp içlerindeki yetenekli müzisyenleri keşfetmelerini sağlamış olduk. Kalbimizin bile bir ritimde çalıştığı, organlarımızın bile müzik yaptığı bir bedende herkesin müziğe yeteneği olduğunu keşfetmiş olmamız çok da sürpriz olmadı bizlere.

En minik müzisyenler

Müziğin ele geçirdiği en eğlenen kişiler hiç kuşkusuz minik misafirlerimizdi. Onlar için flüt kursu organize ettik. Kim bilir tatilleri bitip okula başladıklarında her müzik derslerinde bu unutulmaz tatillerini hatırlarlar.

Ayrıca onlar için bir de müzik temalı bir resim yarışması düzenledik. Hem müziğe hem de resme yetenekli bu sevimli arkadaşlarımız için tatillerinde daha fazla gülümsemelerini sağlamaya çalıştık.

Siz de ailenizle, sevdiklerinizle veya yalnız başınıza eğlencenin ve dinlenmenin doruklarını yaşamak ve unutulmaz bir tatil geçirmek istiyorsanız sizi Drita’ya bekliyoruz. Renkli bir tatil için hemen rezervasyon yaptırın!

 

 •  
  18
  Shares
 • 18
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com