Where green meets blue

Düğün Dernek ve Eğlence

Düğün Dernek ve Eğlence

Hepimizin neşesi; kına gecesi.

Drita’da geçtiğimiz bayram haftasına yakışır bir anlayışıyla çok eğlenceli bir temayı arkamızda bıraktık. Geçtiğimiz haftanın teması düğün ve dernekti.
Misafirlerimizle birlikte geleneklerimizi unutmamak ve yaşatmak için hafta boyunca bir düğün sürecini canlandırmaya çalıştık. Tüm hafta boyunca sırasıyla kız isteme, söz, nişan ve tüm düğün geleneklerini gerçekleştirdik.

Damada tuzlu kahve içirdik.

Tuzlu kahve, damat tıraşı, yüzük takılması, Kristal Spa’da gelin hamamı gibi geleneksel etkinlikleri misafirlerimizin de katkısıyla oyunlaştırdık ve her bir aktiviteyi skeç şeklinde canlandırdık. Düğünümüzde bir kısmımız erkek, bir kısmımız ise kız tarafı olduk. Türk misafirlerimiz bu bildikleri, duydukları gelenekleri canlandırıp, geçmişe duydukları özlemleri giderirken, yabancı misafirlerimiz için de bu deneyim oldukça ilginç ve eğlenceliydi. Düğünümüzdeki en eğlenceli aktivite ise hiç kuşkusuz dans etkinlikleriydi. Her etkinliğe Türk dansları ve halaylar eşlik etti. Kasap havası, damat halayı, üç ayak ve daha niceleri. Bu dansları bir görsel şölene dönüştürdük. Son ses müziklerde çılgınlarca eğlenirken, oluşan hoş manzara karşısında hepimiz hiç kuşkusuz mest olduk.

Resim yarışmasının kazananı.

Miniklere de eğlence çıktı!

Bayramlar çocuklar için ayrı bir coşku taşır. Bol bol yenen şekerler, harçlıklar, tatiller derken değmeyin çocukların keyfine… Bayramı aileleri ve Drita’da kurdukları arkadaşlıklar ile neşe içerisinde geçiren çocuklar mini kulübümüzde düğün, dernek etkinliklerimizin nikah şekerlerini ve süslemelerini yaptılar. Bir yandan da yaptıkları şekerleri hüplettiler tabi 🙂 Onlar için düğün temalı bir resim yarışması da organize ettik. Ve bu yarışmada ortaya oldukça şeker eserler ortaya çıktı.

Pasta kesimi.

Bir bayram daha Drita’da coşkuyla kutlandı!

Gerçekleştirdiğimiz bu düğün temamızın yanı sıra bu haftanın bir özelliği daha vardı. Bu haftaki temada başlatmaya ve yaşatmaya çalıştığımız geleneksel coşkuyu bayrama da yansıtmak için çabaladık. Tüm hafta boyunca otelimizin dört bir yanında bayrama özel etkinlikler gerçekleştirip, bayramımızı bir şölen nidasıyla kutlamış olduk.

Herkes bu özel günlerinin ailesi ve tanıdıklarıyla geçmesini ister. Ancak biz Drita’da birlikte tatil yapan insanlar olmak yerine kocaman bir aile olmayı başardığımız için her etkinlikte oldukça eğleniyoruz. Siz de bu ailede konaklamak ve ailemizin bir parçası olmak isterseniz otelimizde sizi de ağırlamaktan keyif duyarız. Rezervasyon için bizimle iletişime geçiniz.

 •  
  3
  Shares
 • 3
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com