Where green meets blue

Deniz, kum, güneş ve JAZZ!

Jazz aşıklarını mest edecek bir organizasyon 27 Eylül ve 30 Eylül arasında Alanya’da!

Bu yıl 15. kez düzenlenecek olan Alanya Jazz Festivali bizlere yazdan kalma aktiviteler ve zengin içerikli bir eğlence imkanı sunacak. Oldukça keyifli anlar geçireceğiniz bu festival sizlere jazz müziğin büyülü yanlarını ve muhteşem doğal zenginliğe sahip olan Alanya’yı keşfetmeyi vaadediyor.

13. yüzyıldan kalma bir Selçuklu eseri olan Kızıl Kule’yi henüz görmediyseniz şimdi tam fırsatı. Muhteşem Jazz Festivali ise sizin için adeta ödül. Bu iki muazzam güzellik yan yana gelince ziyaretiniz size keyif dolu anlar yaşatacak. Tatil için tercih edeceğiniz otel muhakkak ki çok önemli. Konumu itibariyle ve sizlere sunduğu çeşitli hizmetlerden dolayı bir çok olanakları ile Drita Otel tüm isteklerinizi memnuniyetle kaşılayacaktır.

Festival 27 Eylül günü başlayıp 30 Eylül’e kadar dolu dolu içeriklerle devam edecek. Kaliteli hizmet anlayışına sahip olan Drita Otel’de güneşin doğuşu ile uyanıp zengin açık büfe kahvaltınızı yaptıktan sonra yanı başındaki Alanya’nın masmavi sularında kendinizi şımartabilirsiniz.

Alanya’nın simgesi olan  Kızıl Kule gerek tarihi ile gerekse de ülke için önemi ile çok fazla gezgin çekmekte. Öyle ki hatırlayacağınız üzere bir dönem tedavülde olan 250.000 TL arka yüzünde Kızıl Kule resmi yer almakta.

Festival öncesi kısa bir gezintiden sonra 20:30’da başlayacak açılış etkinliği ile kendinizi müziğin ritmine bırakabilirsiniz. Ufukta parıldayan yıldızlar eşliğinde muhteşem Alanya manzarasında adeta harikalar diyarında hissedersiniz.

Günün tatlı yorgunluğunu ve kapanışı denize sıfır Drita Otel’de ki “Panaromik Akdeniz Manzaralı” odanızda mehtabı izleyerek yapabilirsiniz. Rahat ve oldukça konforlu geçen gecenizin ardından Alanya’nın keşfedilmeyi bekleyen başka bir mekanını ziyaret ettikten sonra festivalin 2.gün etkinliği olan yine 20:30’da başlayacak olan Sarah Lancman InvitesGiovanni Mirabassi Trio ve hemen ardından başlayacak olan Emin Fındıkoğlu Quartet eşliğinde oldukça romantik bir gece geçirebilirsiniz.

Festivalin 3.gününde her tarz müziği ve her tarz rengi içinde barındıran ve bunu bir vokalist eşliğinde muhteşem bir şekilde sunan Brassolist sizleri alışılagelmişin dışına çıkaracak. Bu muhteşem gecede dinlediğiniz jazz müziğe entegre olmanızı sağlayıp, bir süre sonra müziğin içine sizi de çekecektir.

Tüm bu etkinlikler dışında Drita Otel’in sizlere sunmuş olduğu eğlenceli keyif geçirmenizi sağlayacak bir çok aktivitesi bulunmakta. Plaj voleybolu, dart, havuz ve sahil oyunları, boccia ve her hafta farklı eğlence temalı programları ile oldukça memnun kalacaksınız. Sizler bu aktivitelere katılırken çocuklarınız ise çocuk kulübünde yarışmalar ve oyunlarla keyifli anlar geçirecekler.

Festivalin 4.gününde Charlotte Wassy muhteşem performansı ile yine sizleri çok ayrı dünyalara sürükleyecek. Kapanış günü olan 5.günü dünyaca ünlü sanatçımız Anjelika Akbar & Yimon Muallem ve Elif Tuğba Tekışık’ın etkileyici performansı ile çok güzel bir Alanya gecesinde mest edecek. “Panaromik Akdeniz Manzaralı” odanızda bu büyülü geceyi ve festivali denizi ve yıldızları izleyerek bitireceksiniz.

Tüm bu etkinlikler, aktiviteler ve jazz dolu bir tatil için Alanya en iyi tercih olacaktır. Harika bir zaman geçirmek için hemen rezervasyon yaptırın!

Bu yazıyı sonuna kadar okuduysanız Jazz müziğe büyük bir ilginiz olmalı. Seveceğinizi düşünerek sizi 12. Alanya Jazz Günlerinden Kerem GÖRSEV- Elif Çağlar MUSLU’nun muhteşem bir performansı ile baş başa bırakmak istedik.

 •  
  3
  Shares
 • 3
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com