Where green meets blue

Alanya 9. Noel Pazarı

Alanya Noel Pazarını Ziyaret Ettiniz mi?

Türkiye’nin göz bebeği, güney sahillerimizin en güzeli Alanya’da tatil bir başkadır ama laf aramızda pek çok kişinin Alanya tatili uzun bir ziyarete dönüşüyor. Hatta pek çok kişi de Alanyalı olmaya karar verip burada kalıyor. Çünkü böylesine mavi sular, böylesine güzel bir güneş, böylesine güzel bir doğa, büyüleyici bir tarih ve bu kadar sıcakkanlı insanları başka hiçbir yerde bir arada bulamazsınız. Alanya’nın farkı da buradan geliyor. Diğer taraftan yaz aylarında denizin, kumun, güneşin tadını çıkardığımız bu güzel kıyılar, kış aylarında ise ılık iklimi, güzel manzaraları ve romantik yağmurları ile insanın gönlünü fethediyor. Burada yazın kalabalığı, eğlencesi ve hatta neredeyse bir festival havasında geçen günleri, sonbahar ile birlikte huzur ve dinginlik ile dolu bir hal alıyor. Bu da gerçekten ruha iyi geliyor. Yeni bir yılın heyecanı başlarken ise Alanya’nın çeşitli etkinlikleri hayatımızı renklendiriyor. Kısacası Alanya sadece yaz aylarında değil, kış aylarında da gönlünüzü fethedecek muhteşem bir rota. Yoksa siz hala Alanya’nın geleneksel Noel Pazarını görmediniz mi?

Yeni yıla güzel bir Alanya başlangıcı yapın!

Alanya’da her yıl Alanyalıları yeni yıl heyecanı daha bir başka kucaklıyor. İlçe merkezinde harika bir Noel pazarı kuruluyor ve geleneksel olarak gerçekleştirilen bu etkinliğin bu yıl 9’uncusu düzenleniyor. Alanya Uluslararası Noel Pazarı, Alanya Belediyesinin bir organizasyonu olarak Belediye Sarayı’nın hemen arkasında kuruluyor. Tüm Alanyalılar burada bir araya geliyor. Ancak Noel Pazarının ziyaretçilerini sadece Alanyalılar olarak düşünmek mümkün değil. Bu güzel etkinlik ve ışıltılı Noel manzaraları için yerli ve yabancı çokça ziyaretçi geliyor Alanya’ya. Işıltılı devasa Noel ağacı etrafında fotoğraf çekinme yarışına girenlerden, çeşitli etkinliklere katılanlara, müzik dinletisine dâhil olanlardan hediyelik eşyaların büyüsüne kapılanlara ve birbirinden lezzetli yiyecek ve içecekleri deneyenlere kadar pek çok farklı manzara ile karşılaşabilirsiniz burada. Pek çok farklı ülkenin geleneği, kültürü ve mutfağına özgü detayları buradaki standlarda görebilir, yabancıların bir araya gelerek oluşturduğu koroyu dinleyebilirsiniz. Standlarda göreceğiniz lezzetler de hediyelik eşyalar da Noel Pazarı gezinizi çok keyifli kılacak önemli detaylardır. Türk İslam hoşgörüsünün yaşatıldığı, huzur, barış ve mutluluk tesis etmenin en güzel örneğinin sergilendiği Alanya Uluslararası Noel Pazarı için siz de Aralık ayında rotanızı Alanya’ya çevirebilirsiniz.

Üstelik burada kendinizi evinizde gibi hissetmenizi sağlayacak bir adres karşılıyor sizi. Drita Hotel olarak bu hedef ile sürekli kendimizi geliştirme derdindeyiz. Noel Pazarının kurulduğu Aralık ayında ise sizin için burada harika bir tatil planlıyoruz. Alanya’nın kış güzelliğini göreceğiniz, huzurlu zaman geçirip dinlenirken, adeta Avrupa ülkelerinde göreceğiniz göz alıcı Noel manzaraları ile karşılaşacağınız bir tatil için çok geç kalmayın hemen yerinizi ayırtın. Biz keyifli bir kış tatili geçirmeniz için hazırız, siz de yeni yıla güzel anılar ile birlikte girmek ve yılın son tatilini yapmak istiyorsanız rotanız kesinlikle Alanya olmalı…

 •  
  10
  Shares
 • 10
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com